GjejMakina.com dhe GjejMakina Shpejt 1

by on Tetor 10, 2009 / 4 117 lexime

Shpërndaje

Makina ne shitje ne tirane

GjejMakina.com është një treg makinash elektronik që lehtëson tregëtinë e makinave në Shqipëri. Ne duam t’i japim fund mungesës së informacionit në këtë fushë.

Nëse dikush do të blejë një makinë do të dëshironte të dinte mirë dhe në kohën më të shkurtër rreth makinave që janë në shitje. GjejMakina.com duke përdorur nga teknologjitë më të fundit ka disa opsione që i përshaten zakonit shqipëtarë të të blerit makina.

Normalisht njerëzit që blejnë makinë duhet të dinë markën dhe kategorinë që bënë ndarje fabrika. Psh: Dëshiromë te blejme një Mercedes E270 2003. Kjo është një shprehje e qartë se çfarë kërkon. Por në shqipëri përdorin dua një 4 fenersh te 2003  270.

Per këtë shkak GjejMakina.com me opsionin e saj GjejMakina shpejt e thjeshtëson këtë punë. Opsioni ndodhet në faqe të parë në fillim të faqes djathtas.

Për të ilustruar mund ta fillojmë me një shembull të thjeshtë:

Ne kërkojmë:

Në gjuhën e popullit:” Katër fenersh”

Në gjuhën e saktë të Mercedes-Benz: ” E-Class 270 ose E270″

Të paktën duhet të dimë serinë e makinës që në rastin konkret është E dhe në të dhëna të përafërta të motorit është 270 kjo shkruhet bashkë E270.

makina per shitje

makina per shitje

E plotësojmë kutinë tek sqarimi pa shkruar asgjë tjetër përveç E270.

Pastaj shtypim butonin GjejMakina Shpejt.

Presim për rezultatin e kërkimit.

Sic e shikoni dalin te gjithë Mercedesat E270.

Kjo ju jep mundesine edhe te krahasoni makinat sipas viteve por duhet te keni kujdes se diferenca drastike te çmimeve mund të vijnë për shkak të doganës apo kamios apo vitit të prodhimit.

Rezultat dalin si mëposhtë:

makina per shitje

makina per shitje

makina per shitje

makina per shitje

Nëse ju jeni të interesuar vetëm për

E270 të 2003

atëherë ju plotësoni tek:

Viti : 2003

Sqarimi: E270 (kini kujdes E270 duhet të jetë bashkë dhe jo veç e veç E 270 sepse nuk funksionon)

Pastaj klikoni tek butoni GjejMakina Shpejt

Rezultat dalin si mëposhtë:

makina per shitje

makina per shitje

Ju gjithashtu mund të përdorini edhe opsionet e tjera të GjejMakina shpejt. Karburanti, Kamio, Qyteti, Vetëm Makinat me Kondicioner, Vetëm Makinat me Foto.

Perdorimi i këtyre opsioneve ju jep edhe rezultate më preçize.

Besoj se nje opsion i tillë ju kursen kohë dhe ju jep atë që duhet.

Mos harroni t’i tregoni miqve tuaj për GjejMakina.com si tregu i parë profesional i makinave në shitje në internet.

Ju falenderoj për leximin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *